אולם תוצרת הארץ - הרבה יותר מקייטרינג
קיטרינג אסאדו

קייטרינג אסאדו לאירוע – משמין או שרק טעים?

פורסם בקטגוריה: בלוג - דבר השף, קייטרינג אסאדו 24 יול 2013

המילה אסאדו באה לחדד בפנינו שני עניינים עיקריים. האחד זה סוג הבשר והשני זו שיטת הצלייה.

מדובר בצלעות בקר שחתוכות בצורה רוחבית ועל ידי כך ניתן לצלות אותן באופן כזה שנותן לשומן מקום ליפול והבשר מגיע לרכות נפלאה בצלייה עצמה.

מדובר בבשר שהוא אכן שומני מאוד וגם הצלייה הרוחבית שלו לא מבטלת את כל השומן שנמצא בו. הוא עדיין יהיה שומני וזה כל הקסם של האסאדו!

הוא לא מסוג הבשרים שנאכל כל יום אבל הוא בהחלט סוג הבשר שכדאי להתפנק עליו באירוע!

האוכלוסיה הישראלית מאוד אוהבת אסאדו, גם בגלל הניחוח הדרום אמריקאי שלו וגם בגלל שהוא פשוט טעים מאוד.

ניתן לבשל את בשר האסאדו גם בתבשיל קדירה חורפי אך לרוב הוא מוגש כבשר צלוי על הגריל או על האש כאשר הוא מטובל במתכון הדרום אמריקאי הייחודי לו מבחינת הטעמים.

במהלך שנות העבודה שלי עם בשר האסאדו אספתי טכניקות שונות ושילובי טעמים אותנטיים משפים דרום אמריקאים והמתכון שלי עולה על כל דמיון וללא ספק בשילוב עם מנות נכונות ומבחר בשרים נוסף מדובר פה בחגיגת בשרים דרום אמריקאית ייחודית.

ישנן כל מיני שיטות לבישול המקדים של האסאדו, יש שנוהגים בכפרים בדרום אמריקה לבשל אותו על גחלים בתוך בור באדמה וכך להקנות לו את הטעם המעושן, יש שנוהגים להשרות אותו ברוטב מיוחד וכך הוא סופג את הטעמים – אנחנו משלבים את כל האלמנטים יחד אך מאחר ובאירוע שלכם לא נחפור בורות באדמה ונעשן את המתחם כולו אנחנו מביאים את הבשר לתוצאה הרצויה כבר מבעוד מועד וכל מה שנשאר לנו לעשות באירוע זה תהליך הצלייה, שהופך להצגה של ממש אל מול קהל האורחים. האסאדו הוא אטרקציה גם בפה וגם בעין – וזו הסיבה שהישראלים אוהבים אותו.  פשוט יש לו את זה.. הוא עממי, נגיש, טעים, הוא פשוט יודע להסתכל לנו בגובה העיניים ולספק את הסחורה.

אז אם אתם רוצים חגיגת בשרים דרום אמריקאית שיודעת לדבר עברית – קייטרינג אסאדו יהיה הפיתרון הנכון בשבילכם. כמובן שאחרי שנשב ונבין את אופי האירוע, נוכל להשלים גם את בחירת יתר הבשרים, התוספות וכו' כשמבחר המנות שיוגשו לאורחים שלכם יהיה מספיק גדול ומגוון שניתן מענה אפילו לאותו אדם צמחוני שיגיע לאירוע. כי אצלנו גם פטריית פורטבלו יכולה בקלות להרגיש כמו אסאדו. רק צריך לדבר אליה בשפה הנכונה…