אולם תוצרת הארץ - הרבה יותר מקייטרינג

אולם אירועים לחתונה – המדריך המלא

תוצרת הארץ - אולם אירועים

אולם אירועים לחתונה – המדריך המלא

פורסם בקטגוריה: אולם אירועים, אולמות אירועים, בלוג - דבר השף, חתונה קטנה 06 ינו 2014

המדריך המלא – כיצד לבחור אולם אירועים לחתונה

 

ברוכים הבאים לכל המתחתנים הטריים, בדף המידע הנ"ל תוכלו למצוא כמה דגשים חשובים שיעזרו לכם בבחירת אולם אירועים לחתונה. מטרת המדריך להקל עליכם את תהליך הסינון של אולמות האירועים, כדי שתוכלו לבחור את המתאים לכם ביותר.

כדאי שאת תהליך הסינון תתחילו לעשות באופן וירטואלי מאחר והנסיעה לכל אולמות האירועים יכולה להיות מתישה וזו יכולה להוביל אתכם למצב של "ייאוש" שעלול לגרום לכם להתפשר בבחירה הנכונה. את הסינון הראשוני כדאי לעשות לפי גודל האולם והמיקום שלו שכן שני אלו חייבים להיות תואמים לאירוע שלכם.

את המשך הסינון תעשו לפי אופי המקום לחתונה, האם אתם מעדיפים אולם או גן אירועים ? החלטה זו לרוב תתבצע לפי עונת החתונה ולפי כמות המוזמנים, שכן חתונות חורף מחייבות אולם אירועים וכמו כן חתונה קטנה לרוב תתאים יותר לאולם ולא לגן.

  1. לאחר שסיננתם את אולמות האירועים למספר אופציות רלוונטיות שעונות על הצרכים שצוינו בסעיפים הקודמים קבעו פגישה באולם האירועים וכדאי שאת הפגישות עם האולמות תעשו בטווח זמן לא רב האחת מהשנייה, על מנת שהמידע יהיה טרי אצלכם ותוכלו לערוך השוואה נכונה ומדויקת בין המקומות לאירועים ולפי כך גם לקבל החלטה נכונה ומדויקת לגבי המקום לחתונה.

 

  1. בפגישה עם בעל אולם האירועים לחתונה בקשו לראות את רישיון העסק של האולם, דרישה זו כבר בתחילת הפגישה תדגיש בפני בעל אולם האירועים שעומדים בפניו אנשים שמבינים עניין ולכן את כל הליך המכירה הוא ייאלץ לעשות מתוך מחשבה שמי שמולו יודע מה הוא צריך לקבל ולכן כבר מלכתחילה הוא יציע את הטוב ביותר שהוא יכול להציע.

 

  1. ברישיון העסק תוכלו למצוא תאריך תחום בזמן ורוב אולמות האירועים אינם מחזיקים ברישיון עסק אלא בקשה לרישיון עסק ומספר אישורים שהאולם קיבל בהתאם להליך של קבלת הרישיון הסופי, אין לכם מה להיבהל מהעובדה שלאולם האירועים לחתונה אין רישיון והוא נמצא בהליך אך וודאו שהדברים החשובים שנדרשים ברישיון העסק מאושרים ויש לו עליהם אישור מהרשות שמעניקה לו את רישיון העסק, בין הדברים החשובים נמצא אישור מכבי אש, אישור משטרה, ואישור של משרד הבריאות למטבח שמוציא את האוכל.

 

  1. לאחר שהפגנתם רצינות ובדקתם את האישורים של אולם האירועים צאו לסיור באולם ותבחנו האם אתם אוהבים את מה שאתם רואים. כדאי שבאולם האירועים יהיה שטח נפרד לקבלת הפנים ולהושבה של מהלך האירוע, בחתונות קטנות לרוב החופה תיערך ברחבת הריקודים, בשלב של תחילת האירוע, ולאחר טקס החופה יפנו את החופה עצמה והשטח יחזור לייעודו כרחבת ריקודים בהמשך האירוע. חופה שכזו בחתונות קטנות היא יתרון גדול מאחר ונוצרת תחושה של אינטימיות וכך גם חתונה קטנה יכולה להרגיש מרוממת באנרגיות וחום.. אסור שתיווצר תחושה שהמקום ריק כי בזמן שאתם מקדשים אחד את השנייה מתחת לחופה אתם תרצו להרגיש את האורחים שלכם עוטפים אתכם באהבה ובחום וזה מה שיעצים את החוויה וימנף את הקסם שבמעמד למשהו מיוחד.

 

  1. לאחר שסיירתם במקום ואהבתם את מה שראיתם זה השלב שבו תשבו עם בעל האולם או עם איש המכירות ותתחילו את שלב המשא ומתן על המחיר ועל כל מה שהוא כולל. אסור לכם להפגין התלהבות גם במידה ואהבתם את האולם מאוד.. תהיו קרים ומחושבים, קחו את כל הנתונים אתכם מבלי להראות שאהבתם או לא אהבתם, בכל מקרה יומיים לאחר הפגישה באולם ייצרו אתכם קשר כדי לבדוק לאן אתם רוצים להתקדם.

 

  1. בפגישה נציג המכירות של אולם האירועים אתם צריכים לוודא שהפרטים הבאים נמצאים אצלכם יחד עם הצעת המחיר – כל סוגי התפריטים המוצעים, לפי כל סגנונות ההגשה שהציעו לכם, בופה, הגשה מלאה לשולחנות. תפריט בר, כולל התוספת של שדרוג הבר לבר אלכוהול תוצרת חוץ. התחייבות המחיר למנה לפי כמות מינימום של מוזמנים לאירוע. מחיר לילדים, בקשו לציין את הגיל שממנו האולם מחשיב את האורח כילד שנחשב לפי מחיר ילדים, כמו כן וודאו שאתם מקבלים את התפריט ילדים שבעל האולם מציע. בקשו לקבל הצעת מחיר מודולרית לכל השירותים הנלווים שאולם האירועים יכול לספק לכם מספקי הבית שלו – צלם, תקליטן, אטרקציות שונות לבר מצווה או בת מצווה, עיצוב האולם, זרי פרחים, טיפ לצוות נותני השירות וכו'.. בקשו לדעת כמה מלצרים וכמה ברמנים אתם מקבלים בעבור כמות המוזמנים שלכם, וודאו שיש לכם לפחות מלצר אחד על כל 20 מוזמנים, ועוד שני מלצרים שיהיו עסוקים בפינויים ובמתן גיבוי ליתר המלצרים בשעת הגשת האוכל.

 

  1. בקשו לראות את תעודת הכשרות של אולם האירועים וודאו שהיא בתוקף. בקשו להוסיף להצעת המחיר את עלות המנה של מנת גלאט מהדרין למקרה שתצטרכו לספק זאת לאחד האורחים.

 

כל הפרטים הקטנים שתוודאו את קיומם בהצעת המחיר, הם אלו שיהוו עילה להעלאת סכום העסקה מבחינת אולם האירועים בשלב המתקדם יותר לאחר שכבר חתמתם על סגירה עם האולם.

לאחר שבדקתם לפחות ארבע אולמות אירועים לחתונה, שבו בבית בנחת והשוו את הצעות המחיר, כשהפגישות והחוויה האישית מהאולם עדיין זכורה ומורגשת בכם. זו תהיה הדרך הטובה ביותר לבחור את אולם האירועים הנכון לכם ביותר.