אולם תוצרת הארץ - הרבה יותר מקייטרינג
קייטרינג לחתונות

קייטרינג בשרי כשר לאירוע קטן – הצצה מכיוון הבשר

פורסם בקטגוריה: בלוג - דבר השף, קייטרינג בשרי 24 יול 2013

שלום, כאן ליאורה, השפית של קייטרינג תוצרת הארץ.

הפעם אכתוב לכם קצת על בשר. כדי שתבינו מה הם בכלל השיקולים ולמה זה יכול להתאים..

הידע הנדרש כדי 'לטפל' בבשר הוא לא סתם ידע שאתה צובר תוך כדי עבודה. הוא הרבה הבנה מקצועית של תהליכים ביולוגים שקורים לנתח עצמו. הניסיון המקצועי כמובן שנותן מיומנות וטכניקות נוספות שיכולות לשדרג. אך הבסיס הוא הידע המקצועי שמבין את התהליכים שהבשר עובר בשלב ההתיישנות ולאחר מכן בשלב המרינדה או הצלייה.

בשלב הראשון בכל קייטרינג בשרי לאירועים עלינו לבחור את הבשר!

ספקי הבשר שאיתם אני עובדת כבר יודעים שאני קצת קשה. לא נוטה להתפשר. כי מגיע לכם את הטוב ביותר!

ולכן מלכתחילה כשמגיע הבשר למטבח הספקים שלנו כבר יודעים 'לא להתעסק עם ליאורה' ומגיעים אלינו הנתחים המובחרים ביותר. מתוך מה שמגיע אלינו כל נתח עובר סינון נוסף ונבדק על ידי באופן אישי! חשוב ללחוץ עם האצבע על הבשר ולראות איך הוא מגיב, לפי זה ניתן ללמוד על הטריות שלו.

כמו כן, הצבע של הבשר מעיד על הארומות והטעמים שבו. גם לדרך בה חתכו אותו ולשומן שעוטף אותו או מרכיב חלקים ממנו יש תפקיד חשוב להמשך ההכנה שלו..  כאשר יודעים מראש למה נתח הבשר מיועד אפשר גם להתאים את כמויות השומן שבו לפי הבישול שהוא יעבור והרי שבבישול הדבר הראשון שיוצר החוצה זה השומן שנשרף ראשון ובכך מאפשר לבשר עצמו להתבשל מבלי להתייבש. בחירת הנתחים למנות הרצויות היא השלב הראשון והחשוב ביותר!

אחרי שבחרנו את הבשר צריך להתחיל לטפל בו. אז מה זה בעצם תהליך היישון שהבשר עובר ?

על מנת שנוכל לרכך את הבשר ובכך לשבח אותו הן מבחינת הרכות והן מבחינת העסיסיות בטעמים שהוא עוצר בו צריך ליישן את הבשר בתנאים מיוחדים לתקופה שבין כמה ימים לכמה שבועות, תלוי בנתח וביעד הסופי שלו בצלחת..

ממש כמו שריר בגוף שיכול להתכווץ או להיות רפוי כך גם בבשר שאנו ניגשים ליישן ישנו תהליך הרפיה והפרדה של חלבונים שפועלים בו על מנת לקבל תוצאה של בשר רך וטעים. צריך להתאים את הטמפרטורה, צורת התליה ועוד כמה פונקציות משתנות – בהתאם לבשר עצמו ולייעוד שלו.

והשלב האחרון הוא הבישול!  אפשר להשרות אותו במרינדה ולהכין תבשיל קדירה חורפי, אפשר לצלות על הגריל ולהגיש בנוסח 'על האש' ואפשר לשלב עם פרודוקטים אחרים ולהכין אינספור מנות מיוחדות וטעימות.. כי כשהבשר איכותי ומטופל מהשלב הראשון אפשר לעשות איתו כמעט הכל!

טוב נו, לא ממש הכל. אי אפשר להכין ממנו עוגת גבינה.

בשלב ההכנה נדרש תזמון מדויק מאוד על מנת שהאורחים יקבלו אותו במידה הרצויה. כאשר מדובר בהגשת גריל בחיתוך במזנון אני דואגת שהחלק הימני והשמאלי יהיו עשויים עד הסוף והחלק האמצעי נותן מגוון אפשרויות של MW  ועד MR , לכל אלו שאוהבים את הבשר שלהם אדום..

בקייטרינג תוצרת הארץ אנחנו מבינים את הבשר. ועל מנת שהמפגש בניכם לבינו יהיה מוצלח נשמח לשבת אתכם יחד, לנתח ולהבין את האירוע מבחינת האופי הייחודי שלו ולפי זה נמליץ ונתאים לכם את כל הפרטים הקטנים שמסביב. קייטרינג בשרי כשר זה אנחנו.