אולם תוצרת הארץ - הרבה יותר מקייטרינג

מקומות לברית מילה

אולם לחתונה

מקומות לברית מילה

פורסם בקטגוריה: אולם אירועים, אולמות אירועים, בלוג - דבר השף, ברית / בריתה 13 ינו 2014

זה תכף קורה, ההיריון כבר בשלב מתקדם ועדיין לא בחרנו מקומות לברית מילה! לכאורה המחשבה שמדובר באירוע קטן, אולי אפילו ארוחת צהריים, נותנת לנו תחושה שהכל בסדר ושלא צריך לדאוג, אך למעשה יש פה קאטצ', דווקא מאחר והתאריך לא ממש ידוע מראש, אסור לנו לחכות לרגע האחרון ועלינו לבחור כמה מקומות לברית מילה שיהיה לנו ממה לבחור בשעת האמת לאחר שהתינוק נולד ועלינו לסגור את האולם ולהוציא את ההזמנות לאורחים.

 

ההתרגשות גדולה, כמות הסידורים שיש לזוג שזה עתה נולד להם תינוק היא גדולה, בין בית החולים והכאבים שמלווים את הליך הלידה ובין ההכנות של הבית לדייר החדש שתכף מגיע, בחירת מקומות לברית מילה, יכולה להיות דבר די מבאס, ולכן חייבים להיערך לכך בהקדם ובהתאם.

 

מהרגע שהתינוק נולד ועד ליום האירוע יש לכם 8 ימים, ברית מילה היא מצווה יהודית והיא הסימן לברית ההדדית שכרתו הקב"ה ואברהם אבינו אחד עם השני, הברית שבה היהודי מתחייב להתעלות מעל לטבעו ולהוביל את הטוב שקיים בעולם. אז אם כבר להתעלות מעל הטבע, בואו נראה אתכם מחפשים מקומות לברית מילה בשמונה ימים! זה מטורף.. וכמו שאברהם אבינו מל את עצמו בגיל 99 והוא נערך לכך כל חייו, כך כדאי שבזמן ההיריון תיערכו לאירוע ואת בחירת המקומות לאירוע תעשו מבעוד מועד.

 

כיום מאוד פופולארי לעשות את החיתוך כעבור שמונה ימים כפי שנדרש, ואת האירוע עצמו לעשות בנחת בזמנכם החופשי.. אם יש לכם את את הפריבילגיה לעשות כך, כמובן שבחירת מקומות לברית המילה, תהפוך לקלה ופשוטה הרבה יותר, כי התאריך לאירוע אינו תלוי בזמן הלידה, ויש לכם את כל הזמן שתרצו כדי להיערך ולתכנן את הדברים בנחת. אבל יש פה קאטצ' קטן שכדאי שתדעו – המשפחה והחברים רוצים לבקר אתכם ולברך אתכם לכבוד לידת הבן או הבת, אם לא יהיה אירוע כעבור שמונה ימים, כדאי שתצפו לביקורים חוזרים ונשנים של כולם אצלכם בבית! והנחת של תכנון האירוע תתחלף בהמולה רועשת שגורמת לכם לקום מהמיטה ולארח עשרות אנשים..

 

ברית המילה היא אירוע כמו כל אחד מהאירועים, כדי שאף אחד לא ייעלב שלא הוזמן לאירוע, כדאי לתכנן מראש את רשימת המוזמנים ולא לשכוח את החברים מהעבודה, בני המשפחה הרחוקים, החברים, האנשים שחשוב להורים שלנו להזמין, וכו'.. מאחר ובחירת מקומות לברית מילה תלויה בנתונים הללו, איך שלא תסתכלו על זה – אתם תצטרכו לתכנן את אירוע הברית מראש, לכן אולי כבר כדאי לעשות אותו שמונה ימים אחרי הלידה ולסיים עם זה..

 

רבים טועים לחשוב שאירוע ברית מילה בבית יקל עליהם בהוצאות, אך הניסיון מלמד הפוך! אירוע ברית מילה בבית פרטי לרוב יביא צ'קים נמוכים מהאורחים המוזמנים, מה גם ששוב תמצאו את עצמכם מארחים ומנקים, ולאחר שכולם עזבו את הבית ייקח לכם זמן רב לשוב למנוחה חמימה ושקטה עם הדייר החדש שהגיע לגור בביתכם. בחירת מקום לאירוע ברית, שהוא לא בביתכם הפרטי, היא בחירה חכמה, תוכלו לבוא כמו חתן וכלה, להשאיר את כל הבלגאן מאחוריכם, ולחזור הביתה לתחילת החיים הקסומים שיצרתם יחד.

 

לאלו שרוצים לחסוך בעלויות האירוע ועדיין לשמור אותו מחוץ לכותלי הבית הפרטי, ישנה אפשרות לערוך את האירוע גם בבית כנסת! יש ששוקלים לבחור במסעדה כמקום לאירוע אך לרוב מסעדות יהיו צפופות וירגישו אווירה שכאילו רציתם לצאת מידי חובה, אז או שתלכו על הקטע האותנטי המסורתי או שתלכו על אירוע ברית מילה באולם, רק אל תשכחו לתכנן את האירוע מראש ולקבל את ההחלטות החשובות מבעוד מועד…

 

שיהיה המון מזל טוב..