אולם תוצרת הארץ - הרבה יותר מקייטרינג

הפקת בר מצווה בתל אביב

אולם לבר מצווה

הפקת בר מצווה בתל אביב

פורסם בקטגוריה: אולם אירועים, אולמות אירועים, בלוג - דבר השף, בר מצווה 13 ינו 2014

טקס בר מצווה הוא אמנם טקס מסורתי בו הנער הופך לגבר ומקבל על עצמו עול תורה ומצוות, אך הטקס שמלא במשמעות רוחנית עמוקה, הפך להיות מאורע חשוב, שלכבודו אנו נוהגים להפיק אירוע גדול שיזכיר ויסמל לנו ולנער המתבגר את המחויבות שלנו בעולם..

הפקת בר מצווה, היא הפקה מורכבת שדורשת התייחסות להמון פרטים קטנים, שצריכים להשתלב יחד ולבטא את חייו של הנער שהגיע לגיל מצוות, ועדיין לספק חוויה לכל המוזמנים שהגיעו לחגוג איתנו את האירוע השמח.

הפקת בר מצווה מתחילה עוד הרבה לפני ההיערכות לאירוע באולם אירועים, זה מתחיל בשלב העלייה לתורה, שאליה הנער צריך להתכונן וללמוד עם רב את הפרשה אותה הוא יקרא כשיעלה לתורה בפעם הראשונה. הרגעים האלו הם רגעים בלתי נשכחים שנצרבים בזיכרון לכל החיים, הם מחברים אותנו אל המסורת שממנה הגענו ומחברים אותנו אל המחויבות שלנו להתעלות מעל הטבע ולהיות טובים יותר ממה שצריך, בטקס בר המצווה אנו מתחייבים לעשות מעל למקסימום, כדי לייצר עולם טוב יותר לעצמנו, לילדינו, ולכל בני האדם בעולם. זה נשמע כדבר בלתי אפשרי והרי שמה אנחנו מסוגלים להשפיע שישנה את העולם ? זו בדיוק הנקודה. אנחנו מסוגלים ולדבר הזה בדיוק אנחנו מתחייבים בבר המצווה.

הפקת בר המצווה מתחילה בגיבוש הרעיונות והחלומות של הנער, צריך להעלות על הכתב את נקודת מבטו של חתן בר המצווה על העולם, לצייר את עולמו הפנימי, כפי שהיה רוצה לראות את עצמו כשיגדל, ולפי קווים מנחים אלו להפיק את בר המצווה שיחגוג עם המשפחה והחברים.

חשוב לזכור שאמנם יום החגיגה הוא יום אחד שיעבור ויחלוף, אך המשמעות שהוא טומן בחובו תישאר איתנו לעוד שנים רבות וטובות, והתמונות, סרט הוידאו, ויתר הזיכרונות שיונצחו ביום המיוחד הזה, הם אלו שעתידים להזכיר לנער המתבגר את האידיאל שצייר לעצמו לפני שקשיי העולם השפיעו בו ואולי הצליחו להכניע חלק מהחלומות והשאיפות.. זיכרון זה, יעורר בו את החלומות מחדש ויעודד אותו לקום ולדרוש את האידיאל שראה בתמימותו שצייר את נקודת מבטו על העולם, לפני שהתחייב לקום ולשנות את העולם בשתי ידיו.

הפיתרון הקל זה לקחת חברת הפקה שתפיק את הבר מצווה, לפעמים זה יקל את המשימה ובהחלט האירוע יהיה יפה ומושקע, אך האם נשיג כך את המטרה שלשמה התכנסנו ?

הפקת בר מצווה אינה דומה להפקת אירוע אחר, היא דורשת את מעורבותו של חתן בר המצווה, אחרי הכל, את חייו הבוגרים הוא יאלץ להפיק בכוחות עצמו, לכן הפקת בר המצווה שלו, צריכה להיות ההפקה שהוא יהיה אחראי להפיק, גם אם ניקח מישהו שיעזור לגבש את הפרטים יחד לכדי תמונה שלמה.

יש אינספור גימיקים ואטרקציות שאפשר לכלול באירוע המיוחד, כולן טובות וסביר להניח שהחברים והמשפחה ייהנו באירוע בר המצווה, איתן ובלעדיהן, המטרה החשובה ביותר בהפקת בר מצווה היא, שהאירוע ישקף את חייו של הנער המתבגר ושבאירוע המוזמנים יראו את חיבור העבר (הילדות), ההווה (הבגרות), והעתיד (האידיאל), של חתן בר המצווה. אירוע בר המצווה אמור לשקף את חייו של הנער מתחילתם ועד סופם, כתמונה אחת שלמה שמייצגת אותו והיא ייחודית אך ורק לו.

זה הזמן להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסא! להפוך כל פרט סטנדרטי למשהו אישי שמשקף את חייו של הנער, מפתקי ההושבה של האורחים באולם ועד הכניסה הרשמית לאירוע, כל אלו דורשים את טביעת האצבע הייחודית של חתן בר המצווה. לדוגמא – פעם היה נהוג לקרוא דרשה, בה הנער מברך את משפחתו וחבריו, שהגיעו וכיבדו אותו בנוכחותם, אך היום הילדים חיים בעולם דיגיטלי ובו המון אפשרויות מתקדמות שמאפשרות מעוף ליצירתיות וייחודיות, יש נערים שמכינים את הדרשה שלהם כקליפ שהם עורכים בעצמם, יש שבוחרים לתת את הדרשה כקטע מוזיקלי שמבטא את הכישרון שלהם בתיפוף או בשירה, לכל אחד כישורון ייחודי שמאפיין אותו ואת זה בדיוק הוא אמור לבטא כשהוא מתכנן את הפקת בר המצווה שלו.

הדבר הנכון ביותר לעשות כשניגשים לתכנן הפקת בר מצווה הוא, לתרגם את המחשבות והחלומות לדף נייר שמתאר את חייו של הילד, ולאחר מכן לנסות, בדרך מקורית, לתרגם את הרעיונות המיוחדים שעל דף הנייר, למעשה בפועל, שבא לידי ביטוי בכל פרט ופרט באירוע בר המצווה.