אולם תוצרת הארץ - הרבה יותר מקייטרינג

כמה עולה חתונה ?

אולם לחתונות במרכז

כמה עולה חתונה ?

פורסם בקטגוריה: אולם אירועים, אולמות אירועים, בלוג - דבר השף, חתונה קטנה 06 ינו 2014

שאלת מיליון הדולר היא – כמה עולה חתונה ?

וודאי שאין לשאלה הזו תשובה חד משמעית וחתונה יכולה לעלות במחיר שונה, תלוי בבחירות שתיקחו בתכנון והפקת האירוע. כדי לדעת כמה תעלה החתונה שלכם אתם צריכים לדעת מה הם המרכיבים העיקריים שנדרשים לקיום אירוע חתונה.

אולם האירועים הוא ללא ספק ההוצאה הגדולה ביותר שתהיה לכם בחתונה, ההבדל העיקרי שניכר בבחירת מקום לחתונה הוא הבחירה בין גן לאולם, גן אירועים לרוב יעלה יקר יותר מאולם חתונות, המחיר יהיה תלוי גם בעונה, חתונה בחורף תעלה זול יותר מאשר חתונה בקיץ, וגם כמות המוזמנים תשחק תפקיד במחיר האולם, במידה ומדובר בחתונה קטנה (עד 250 מוזמנים) מחיר המנה יעלה לכם בין 190 ל- 270 ₪ לאדם. במידה ותבחרו בגן אירועים לחתונה המחיר יהיה בין 230 ל- 350 ש"ח לאדם.

התקליטן הוא בחירה בהחלט חשובה לאירוע חתונה, המחירים תלויים גם הם בעונה שכן בעונת החתונות (בקיץ) המחירים יהיו יקרים הרבה יותר באופן משמעותי. דבר נוסף הוא האם מדובר בתקליטן בעל שם או תקליטן מקצועי מחברת תקליטנים. טווח המחירים באופן כללי הוא בין 1200 ₪ עד 5000 ₪ לאירוע חתונה בחורף, ובין 3000 עד 8000 לאירוע חתונה בקיץ. בחתונות קטנות כדאי להיעזר בספקי הבית שהאולם מציע – תוכלו לקבל ככה מחיר ממש טוב ובדרך כלל זו תהיה עבור תמורה ראויה ואולי אפילו תמורת תקליטן שאם תיקחו אותו באופן עצמאי הוא יעלה לכם כפול מהמחיר שבעל האולם מציע.

צלמים בחתונה מכסים כמה נושאים מרכזיים – צילום תמונות סטילס, צילום וידאו לחתונה, מגנטים, בוק חתן כלה, ועריכה של קליפ וסרט החתונה. לרוב כדאי לקחת חבילת צילום שתכלול את כל מה שאתם צריכים מצלם החתונות, במידה ותחליטו לפצל את חבילת הצילום הסיבה היחידה שיכולה להיות לטובת זה היא צילום הבוק חתן כלה. מבחינת הצילום העונה קצת פחות משפיעה על המחיר מאחר וחברות הצילום הגדולות מחזיקות צוות צלמים והן יודעות לתת מענה כמעט תמיד. המחיר לחבילת צילום מתחיל ב- 6000 ₪ ויכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד, עד 15000 ₪ ויותר.

עיצוב האולם גם הוא יכול לכלול כמה וכמה נושאים שבאים לידי ביטוי, ממרכזי השולחן, עיצוב החופה, זרי הפרחים באולם, עיצוב אווירה כללי באולם וכו'.. לרוב תבחרו מעצב או מעצבת אחת והם אלו שיעצבו את כל הדברים שתרצו לעצב. חבילת עיצוב שכוללת הכל יכולה להתחיל ב- 4000 ₪ ולהגיע עד ל- 8000 ₪. במידה ותבחרו מעצב בעל שם כמובן שאפשר להגיע גם לסכומים גבוהים הרבה יותר.

שמלת הכלה – זה הדבר החשוב ביותר ליום המיוחד מאחר ושמלת הכלה היא הזיכרון המיוחד שמסמן את היום המיוחד וזיכרון זה גם מתועד בתמונות שלפני ובמהלך האירוע, אפשר לקנות שמלת כלה ממעצבת יוקרתית ואפשר גם לתפור אצל תופרת פרטית, כמובן שזה ישנה את העלות של השמלה. מחיר שמלת הכלה ינוע בין 3000 ₪  לשמלה בהשכרה ועד 10000 ₪ לשמלה מעוצבת.

חליפה לחתן –חליפת החתן תעלה בין 1200 ₪ ל- 6000 ₪, כדאי שתקנו גם חליפה שניה לזמן מסיבת הריקודים (גם לחתן וגם לכלה).

סידור השיער והאיפור – אם תלכו לסלון כלות ותעשו את הכל במקום אחד תוכלו לחסוך כסף, ואם תזמינו מישהי פרטית שתעשה את זה בבית לכלה ולכל יתר בני המשפחה תוכלו לחסוך אפילו עוד יותר! איפור ושיער אמורים לעלות בין 2000 ₪ ל- 5000 ₪.

יתר הדברים שמשלימים יכולים לעלות מחיר זול מאוד או יקר מאוד, תלוי כמה רחוק תחליטו לקחת את זה. לרוב מקוריות ורעיון טוב יחפו על ביצוע בעלות נמוכה.

  • הזמנות לחתונה (אפשר בשקל להזמנה ואפשר גם ביותר או פחות)
  • השכרת רכב מפואר לחתונה (לימוזינה וכדומה) – 1500 ₪
  • מעגל מתופפים ושופרות – בין 700 ₪ ל- 3000 ₪
  • מופעי זיקוקים – בסביבות 1000 ₪
  • רקדנים לרחבת הריקודים – בסביבות 1000 ₪
  • נעליים לחתן ולכלה – בין 1200 ₪ ל- 2000 ₪

ארגון חתונה הוא לא דבר פשוט ולכן אלו הדברים העיקריים שעליכם לקחת בחשבון! את החישוב של העלות אתם כמובן צריכים לעשות ביחס למספר המוזמנים באירוע כי אחרי הכל את החתונה אתם רוצים לכסות מהצ'קים של החתונה. עלות המנה היא לא רק מה שהאולם גובה, אתם צריכים לקחת את כל ההוצאות כולן וכך תוכלו לקבל את העלות הנכונה שתהיה לכם למנה.

תוצרת הארץ – אולם לאירועים קטנים במרכז