אולם תוצרת הארץ - הרבה יותר מקייטרינג

קייטרינג לחתונה בבית – מה כדאי לדעת לפני?

פורסם בקטגוריה: בלוג - דבר השף, קייטרינג לחתונה, שירותי קייטרינג 24 יול 2013

יש המון דברים שמרכיבים חתונה מוצלחת.

שמלת הכלה והחליפה של החתן הם בהחלט מהדברים החשובים ביותר, שתופסים את עיני האורחים, אך כמו שלא מספיק לנו להתבונן בהם ואנו רוצים גם ללחוץ את ידם, כך באוכל ישנם שני מרכיבים חשובים שמשלימים את חווית האורח לתמונה מלאה בצבעים וטעמים שהיא מבחן המציאות הסופי. לפניכם דגשים חשובים שצריך לקחת בחשבון בעת הזמנת קייטרינג לחתונה בבית וכך להימנע מהפתעות מיותרות במהלך האירוע.

נראות האוכל – עיצוב המנות, המפות, המפיות, השולחנות, זרי הפרחים, המזנונים, המגשים, כלי ההגשה, הסכו"ם ואפילו הבגדים של המלצרים, כל אלו יוצרים תחושה של טעם עוד לפני שהאוכל הגיע לחיך.

מגע האוכל –  האוכל מגיע אלינו קודם כל באמצעות חוש הריח שמסמן ומבשר את מה שעתיד לפקוד אותו בטעמיו וכאשר מבשלים ומגישים סוגים שונים של אוכל צריך להקפיד שהניחוחות השונים משתלבים בהרמוניה מושלמת.

מבחן המציאות – זה השלב הסופי כאשר העין, הריח והטעם פוגשים את מבחן המציאות ומתחברים יחד לביס אחד, שמאשר את קיומו מכל הפרמטרים אותם הוא בחן לפני ועוד ימשיך לבחון אחרי.

אז איך בוחרים קייטרינג לחתונה ?

קייטרינג לחתונה זו אולי הבחירה החשובה ביותר מכל מרכיבי האירוע שלכם!

איכות מרכיבי המנות, הכמות שמעניקה תחושה של שפע, צורת ההגשה שמתמזגת עם האווירה הכללית שיצרתם כאופי שמשקף את מי שאתם, כל אלו הם רק קצה המזלג לתרומתו של קייטרינג איכותי ומקצועי באירוע החתונה שלכם.

כאשר ניגשים לבחור קייטרינג לאירועים, קודם כל צריך להחליט על אופי האירוע. האם זה אירוע שבו המנות יוגשו לשולחנות על ידי צוות המלצרים ? או האם יותר מתאים מזנוני הגשה (בופה) בשירות עצמי ?

לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות וכל אחת גם משקפת אופי אחר לאירוע.

מצד אחד, במזנוני הגשה נוצרת תחושה של שפע כשהאוכל מוצג לראווה במזנונים והאורחים יכולים לקחת מכל הבא ליד ולהתפנק מכל הסוגים לפי הכמות שהם מחליטים למדוד אל הצלחת שלהם.

מצד שני, הסבתות והדודים המבוגרים עלולים להרגיש נבוכים והם אולי לא יקומו לקחת, שלא נדבר על זה שאין להם כוח לעמוד בתור למזנון.

נשמע מסובך נכון ?!

למעשה זה די פשוט. כי כאשר חברת הקייטרינג רואה באירוע החתונה שלכם חשיבות עליונה, יחד אתכם היא חוקרת ובודקת את כל הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל לגדול.

מי הקהל שמגיע לאירוע ? מאיפה הם מגיעים ? מה האחוז היחסי בין חברים למשפחה ? מה טווח הגילאים של האורחים ? צריך להבין המון פרטים כדי שבבחירת המנות המוגשות נפצח ונקלע לטעם שיגע בכולם. חשוב לזכור – נכון שזו החתונה שלכם. אבל אתם לא ממש הולכים לאכול שם!

אתם תהיו עסוקים בכל כך הרבה התרגשויות והאוכל צריך בעיקר לקלוע לטעם של האורחים שלכם!

יחד איתכם ננתח ונבנה את הפורמט המנצח. כי במקרה הזה כן אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה! אפילו מבחינת השילוב של מזנוני בופה והגשה של מלצרים. ניתן לדוגמא לקבוע על שולחן משפחה שרק להם יגיש המלצר את המנות והם לא יצטרכו לקום מהשולחן אל המזנון אך יתר האורחים כן יוכלו ליהנות מהיתרון שיש באירוע בסגנון בופה.

גם כמות המזנונים שנפרוס באירוע חשובה מאוד על מנת לוודא שלא נוצרים תורים והשירות נשמר זריז ויעיל.. זה תלוי בקצב הפתיחה של המזנונים, התזמון, המיקום שלהם בחלל האירוע ובעוד פרטים שלכאורה נראים כלא חשובים בשלב הזה אבל הם בדיוק מה שיעשה את ההבדל למשמעותי!

אז כשניגשים לבחור קייטרינג לחתונה כדאי לוודא שיש לנותן השירות את הניסיון והידע המקצועי הנדרש על מנת להעניק לאורחים חוויה מלאה בצבעים וטעמים ושכל הפרטים הטכניים יורגשו טבעיים ואורגניים כאילו הם בכלל לא חשובים, כשמאחורי הקלעים הם אלו שנותנים לצבעים ולטעמים את מבחן המציאות ואת הזכות להיות בקדמת הבמה.

לפרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר הנכם מוזמנים ליצור קשר

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.